Sprawozdanie z przebiegu II Ogólnopolskiej Mikrobiologicznej Konferencji Naukowej Microbs
 

W dniach 18-19 maja 2017 roku w Dwikozach koło Sandomierza odbyła II Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa Microbs. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL, odbyło się w Dworze Dwikozy. W obradach wzięło udział ponad 50 uczestników z całej Polski.

Wykład inauguracyjny wygłosiła dr hab. Magdalena Frąc, prof. IA PAN z Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk. W wykładzie pt. Grzyby termooporne – znaczenie, charakterystyka, wrażliwość chemiczna – przedstawiła charakterystykę i środowiska występowania grzybów termooopornych oraz wyjaśniła dlaczego badania pleśni ciepłoopornych, które mogą znaleźć się w uprawach powinny być jednym z kluczowych obszarów rozpatrywanych w kontekście bezpieczeństwa i jakości surowców, półproduktów, produktów i przetworów owocowych.
Po zakończeniu obrad plenarnych przyszedł czas na wystąpienia uczestników, których tematyka obejmowała szerokie spektrum zagadnień kluczowych dla współczesnej mikrobiologii.

Po przerwie obiadowej odbyły się warsztaty holograficznej mikroskopii tomograficznej Nanolive 3D Cell Explorer, poprowadzone przez firmę Labnatek. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasadą działania oraz obsługą pierwszego na świecie systemu skupiającego się na przyżyciowym trójwymiarowym obrazowaniu fizycznej struktury komórek bez żadnej modyfikacji chemicznej lub znaczników.

Ostatnim punktem pierwszego dnia obrad było zwiedzanie Winnicy i kwaszarni kapusty. Przewodnik opowiedział uczestnikom o procesie produkcji wyrobów fermentowanych. Wycieczkę zakończyła degustacja produktów regionalnych: wina, sera sandomierskiego oraz kwaszonej kapusty i ogórków.

Drugiego dnia konferencji odbyły się kolejne wystąpienia uczestników oraz sesja posterowa, na której specjaliści z całej Polski prezentowali wyniki swojej pracy badawczej.

Obrady, prowadzone w gronie specjalistów wielu dziedzin nauk mikrobiologicznych rzuciły nowe światło na problemy z jakimi zmaga się współczesna mikrobiologia oraz pokazały możliwości jej rozwoju. Zgodnie z intencją organizatorów, wiedza nabyta przez uczestników, oraz nawiązane podczas Konferencji kontakty, przyczyni się do zwiększenia innowacyjności i użyteczności prowadzonych działań.

Komitet Naukowy Konferencji:
– prof. dr hab. Wanda Małek
– dr hab. Magdalena Frąc, prof. IA PAN
– dr hab. Magdalena Jaszek
– dr Monika Jach

Patronat Honorowy:
– Polskie Towarzystwo Biochemiczne

Patronaty Medialne:
– Biostrefa.net
– laboratoria.xtech.pl,
– Laboratorium Przegląd ogólnopolski,
– Grupa inconferences.com,
– Labportal.pl

Sponsorzy:
– Labnatek
– Sartorius Poland Sp z o.o
– MSA System
– Sulmed
– A&A Biotechnology

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Rulide Online
Buy Retrovir Online
Biaxin
Buy Levaquin without Prescription

Facebook