Uczestnicy Konferencji Microbs będą mogli wziąć udział w certyfikowanych warsztatach Holograficznej Mikroskopii Tomograficznej Nanolive 3D Cell Explorer, poprowadzonych przez firmę Labnatek.

Technologia 3D Cell Explorer pozwala na szybkie, nieinwazyjne obrazowanie materiałów biologicznych w wysokiej rozdzielczości. Technika nie wymaga żadnej modyfikacji chemicznej lub znaczników. Obserwacja jest całkowicie nieinwazyjna oraz pozwala na rozróżnianie elementów struktury wewnętrznej z rozdzielczością do 200 nm. Ponadto, zachęcamy do wzięcia własnych próbek, które będą Państwo mogli przebadać w czasie rzeczywistym i poddać cyfrowemu barwieniu.

W trakcie warsztatów zaprezentujemy postawy holotomografii, zastosowania obrazowania 3D, 4D oraz możliwości analizy ilościowej. Będzie również możliwość pracy z systemem Nanolive 3D Cell Explorer.

Nanolive SA (www.nanolive.ch), start-up powstały w EPFL Innovation Park w Lozannie, Szwajcarii, opracował rewolucyjny holograficzny mikroskop tomograficzny, który jako pierwszy pozwala na dotychczas nieosiągalne trójwymiarowe obrazowanie wnętrza żywych komórek, bez ich uszkadzania.
Holograficzna mikroskopia tomograficzna bazuje na obrazowaniu fizycznej wartości – współczynnika załamania światła. Odkrycie to zostało opublikowane w Nature Photonics w styczniu 2013 roku. Pierwszy system bazujący na tej technice powstał w 2015, a jego możliwości zostały docenione wieloma prestiżowymi nagrodami.

Nanolive 3D Cell Explorer to pierwszy na świecie system skupiający się na przeżyciowym trójwymiarowym obrazowaniu fizycznej struktury komórek. Dzięki unikalnej konstrukcji system pozwala na akwizycję w pełni trójwymiarowej klatki obrazu co 1,5 sekundy! Ponadto opcja zabudowania inkubatora typu “top-stage” z kontrolą temperatury, wilgotności oraz O2/CO2 pozwana na obrazowanie 4D w praktyce nieograniczone w czasie.

Facebook